Zdjęcia z wakacji - jak publikować?

Przed nami jeden z najlepszych sezonów - ciepłe dni i długie, jak i krótkie wyjazdy! Dzieci w szkole cieszą się wakacjami, a dorośli sezonem urlopów. Prowadząc Instagrama, jest to idealny czas na kolorowe zdjęcia, gręświateł, ciekawe zabytki i kadry, które można jeszcze bardziej podkręcić, idealnie się do tego przygotowując!

1.Zrób zdjęcie!Pewnie wielu z Was myśli teraz, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Błąd. Jeśli chcecie, aby Wasz instagram przyciągał uwagę, był estetyczny, nie wystarczy tylko podnieść telefonu i kliknąć przycisku aparatu. Najważniejsze jest dobre oko, idealny kadr. Co mam przez to na myśli? Starajcie się nie robić zdjęcia na środku (choć czasem wychodzi to efektownie) i nie trzymajcie aparatu idealnie na wprost. Bawcie sięustawieniem. Spróbujcie zrobić zdjęcie od dołu, z tyłu, stojąc bokiem do kamery i patrząc w inny obiekt. Chodzi o to, aby zdjęcie nie było czysto pozowane, sztuczne. Bądźcie naturalnie, ale przy tym się dobrze bawiąc. Kilka propozycji: zamiast stać przy sławnym budynku lub zabytki, usiąść na wprost niego i patrz z głową odwróconą w jego stronę lub udawaj, że dotykasz czubka jakiejś budowli. Zdjęcie będzie śmieszne, ale i oryginalne. Prowadząc Instagrama, gdzie chcemy zwrócić na siebie większą uwagę, nie wystarczy pozowane zdjęcie z wielkim uśmiechem na twarzy (choć nie uważamy, że to jest kompletnie zły pomysł!), ale warto mieć ciekawą koncepcję!

  1. Światło i kadr! Prowadząc Instagrama, gdzie chcemy zwrócić na siebie większą uwagę, nie wystarczy pozowane zdjęcie z wielkim uśmiechem na twarzy (choć nie uważamy, że to jest kompletnie zły pomysł!), ale warto mieć ciekawą koncepcję!2. Światło i kadr!Jeśli już wybierzemy idealną pozycję, zrobimy kilka zdjęć (pamiętajcie, że warto zrobićkilka zdjęć, zamiast jednego), zastanówmy się nad wykadrowaniem oraz światłem. Czasem te czynniki współgrają z miejscem, jednak niekiedy musimy odpalić program, aby coś ulepszyć. Korzystając z tego, że przed nami ciepłe dni, starajmy się, aby zdjęcia były jasne i kolorowe. Możemy w programie Lightroom podkręcić kolory (lub wykupić wybrane pakiety, o których wspominaliśmy wcześniej). Oprócz tego, zadbajmy o kadr. Jeśli widaćinnych turystów w obiektywie, w miarę możliwości postarajmy się ich usunąć. Wykadrujmy zdjęcie z jednej i z drugiej strony. Jeśli jest to niemożliwe, oczywiście nie jest to duży błąd. Ale starajmy się, aby nasz Instagram wyglądał schludnie, a taki zabieg może w tym pomóc.

  2. Odpowiednie filtry.Wspominając o świetle, warto też wspomnieć o kolorowaniu zdjęcia. Nie przesadzajmy z dodawaniem nasycenia, kontrastu, cieni itp. Co mam na myśli? Pewnie zauważyliście ostatnio modę na Instagramie na zaostrzone kolory. Fakt, wygląda to ładnie, ale tylko do pewnego stopnia. Pamiętajcie o przysłowiu „Im mniej, tym lepiej”. Przesyt nigdy nie wygląda dobrze i tak jest też w tym kierunku. Owszem, dodajmy lepszego kontrastu, aby niebo, woda, czy krajobraz zieleni za nami wyglądały bardziej żywo, ale pamiętajmy, że wszystko ma swój umiar. Ma być kolorowo, wakacyjnie, ale ładnie.

  3. Otwarty profil Jeśli chcemy, aby nasz profil trafił do większej ilości obserwujących, nie zostawiajmy go prywatnego. Dzięki temu, będziemy mogli oznaczyć lokalizację oraz pochwalić się nie tylko swoim znajomym, ale ludziom z całego świata o naszym zdjęciu. Oznaczając lokalizację przy naszym zdjęciu, zwiększa to popularność naszego profilu. Ludzie szukając inspiracji, oglądając zdjęcia z miejsc, które ich interesują, mogą natrafić akurat na nasz profil i zdjęcia. Warto zatem pamiętać o odblokowaniu tej opcji, przy wyjeździe. Konta prywatne niestety nie są pokazywane w wyszukiwarce, przy oznaczanej lokalizacji.

  4. Inspiracje.Wyjeżdżacie do Paryża, ale nie chcecie typowego zdjęcia przy wieży Eiffla, gdzie stoicie na wprost i patrzycie w obiektyw? Nie macie pomysłu jak wykorzystać tę chwilę i zrobićładne, oryginalne zdjęcie? Tak jak wspomniałam wyżej, lokalizacja. Zainspirujcie sięinnymi zdjęciami z tego miejsca. Kto wie, może akurat znajdzie się parę zdjęć, dzięki którym i Wy znajdziecie inspirację! Nie chodzi, oczywiście, o kopiowanie kropkę w kropkę danej fotografii, ale nawet podglądając inne posty, możemy się zainspirować według aspektów naszego profilu. Oprócz tego jest dużo ciekawych stron, gdzie możemy zobaczyć zdjęcia innych użytkowników. Możemy zajrzeć na takie strony jak: pinterest, tumblr. Po wpisaniu interesującej nas frazy, na pewno znajdziemy coś dla siebie!

  5. Hashtagi i oznaczanie.Jesteście w jakiejś sieci hoteli, która jest dość popularna? Oznacz ją na zdjęciu bądźInstastory i skomentuj według Waszej opinii! Pamiętajcie, że w internecie nie ma nic lepszego niż opinia. Turyści, wybierając się na wakacji, właśnie tego szukają najpierw. Komentarzy od innych użytkowników. I nie mówimy tutaj tylko o hotelach, ale równieżciekawych miejscach podróży, wycieczkach, może znaleźliście jakieś ciekawe, nietypowe miejsca i chcecie się z tym podzielić? Opinia, opinia, opinia! W dzisiejszej dobie internetu, to jest najważniejsze dla innych użytkowników, nie zapominajmy o tym i nie wstydźmy sięmówić o dobrych i złych rzeczach naszej podróży. Im bardziej jesteśmy wiarygodni, tym większe zaufanie wzbudzamy wśród swoich obserwujących.

    To tylko parę wskazówek, które możecie od nas otrzymać na temat wyjazdów. Jeśli macie dodatkowe pytania, chętnie służymy pomocą na naszym facebooku oraz Instagramie - Crazyfejm.