Użytkownicy Instagrama

PSYCHOLOGIA TŁUMU A INSTAGRAM

Instagram jest platformą skupiającą różne grupy społeczne wokół fotografowania – zwykle amatorskiego. Jak każda społeczność social media, Instagram uzależniony jest od użytkowników – tłumu i jego dynamiki. Użytkownicy kształtują w 100% platformę oraz wyznaczają kierunki rozwoju wraz z panującymi trendami rynkowymi, dlatego przed odpowiedzeniem na pytanie kiedy lub w jakich godzinach publikować zdjęcia na Instagramie, należy zrozumieć przeciętnego użytkownika tej platformy społecznościowe.

Płeć użytkowników Instagrama w Polsce

Wśród polskich użytkowników Instagrama prym wiodą kobiety, które stanowią blisko 65% użytkowników. Udział mężczyzn to tylko 35%… Sprowadzając to do prostego przykładu i zaokrąglając w górę – 7/10 użytkowników Instagrama to kobiety!

Wiek użytkowników Instagrama w Polsce

Największą grupę użytkowników na Instagramie stanowią osoby młode. Blisko 70% użytkowników Instagrama nie ma ukończonych 35 lat! Sprawdź poniżej procentowy rozkład wieku użytkowników Instagrama w Polsce: - do 24 roku życia: 35% - 25-34 lat: 34% - 35-44 lat: 17% - 45-54 lat: 9% - powyżej 55 roku życia: 5%

W jakich godzinach publikować posty na Instagramie?
godzinę publikacji postów zorientuj się jak statystycznie zachowują się Twoi odbiorcy. Przeanalizuj w jakich godzinach funkcjonuje użytkownik do którego chcesz dotrzeć ze swoim zdjęciem. Jeżeli swoje treści targetujesz np. na polskojęzycznych użytkowników zamieszkujących Wielką Brytanię, pamiętaj o różnicy czasu. Publikację postów dopasuj do odpowiedniej dla odbiorców strefy czasowej. Godzina publikacji postów jest bardzo indywidualną kwestią, jednak w 90% przypadków sprawdza się zasada – 1 post w czasie podróży do pracy (godz. 08:00 do 09:59), 2 post w trakcie powrotu z pracy (godz. 16:00 do 17:59).

W przypadku np. matek wychowujących dzieci należy zorientować się w jakich porach dnia kobiety wychowujące swoje potomstwo mają czas „dla siebie” – może to być np. czas drzemki popołudniowej malucha lub pora snu dziecka. Osoby skupione np. wokół szeroko pojętego fitnessu zwykle rozpoczynają dzień wcześniej niż przeciętny użytkownik Instagrama, dlatego też warto w takim przypadku rozważyć publikację zdjęcia porannego w okolicach godziny 06:00 – 08:00.

Podsumowanie

Wybór godzin publikacji zdjęcia na Instagramie nie jest łatwym zadaniem. Nie ma złotego środka. Godziny publikacji zdjęć warto testować i obserwować. W trakcie współpracy wskażemy Ci najlepsze pory do publikacji naszym zdaniem, które się sprawdzają na kilkudziesięciu profilach naszych klientów.


   Tagi: promowanie instagrama  promowanie Instagrama  jak wypromować się na instagramie