Poradnik - co zrobić, gdy nie mogę kopiować stories z Instagrama na Facebook

Wiele osób zgłasza się do nas z problem, pisząc “nie mogę udostępnić relacji instastories z Instagrama na Fanpage na Facebooku”. Rozwiązanie problemu z brakiem możliwości przerzucania stories jest bardzo proste, jednak wymaga sprawdzenia kilku elementów. Przejdziemy przez nie wszystkie po koleji - by na pewno rozwiązać problem.

Sprawdź, jaki typ konta na Instagamie posiadasz.

Aktualnie na Instagramie wyróżniamy: konto firmowe, konto osobiste oraz konto profesjonalne.

Jak sprawdzić jaki typ konta posiadasz?

Przejdź do zakładki ustawienia, a następnie “Konto” - na samym dole znajdziesz na niebiesko napis “Przejdź na konto profesjonalne/konto osobiste / firmowe”.

Konto profesjonalne wymusza integrację profilu z prywatnym kontem na Facebooku, nie możemy wtedy publikować stories na FB Projektu/Firmy. Musimy przełączyć typ konta na firmowe, by dało się znów publikować na zarządzanym przez nas fanpage'u. Centrum kont przy wyborze konta profesjonalnego pozwala wyłącznie na łączenie z prywatym fb, zmiana typu konta zwykle rozwiązuje problem.


Jeśli nadal nie da sie udostępniać - warto sprawdzić ustawienia strony na fb w zakładce Instagram

Konto powinno być tutaj zalogowane, widoczne powinny być jego szczegóły. Jeśli profil nie będzie zalogowany w tym miejscu będzie możliwość logowania. Czasami nawet jeśli konto jest zalogowane potrafią występować błędy - warto spróbować odłączyć konto (guzik na samym dole) i połączyć ponownie, lub zmienić hasło do Instagrama i zalogować profil ponownie.

Jęśli nadal nie możemy publikować stories z Instagama na profil firmy na Facebooku, warto zajrzeć w business manager firmy - https://business.facebook.com/ W zakładce ustawienia firmowe/business settings (ikonka zębatki):Następnie powinniśmy przejść do zakładki konta na Instagramie:

Tutaj również profil może być wylogowany, wtedy wpisujemy nowe hasło - możemy również spróbować jak poprzednio zmienić hasło i dodać konto ponownie.

Warto również sprawdzić, czy na pewno mamy nadane uprawienia do swjego profiu - w zakładce “Użytkownicy” - klikająć dodaj zasoby i weryfikując czy mamy nadany dostęp do każdego miejsca (profil fb/ig/konto reklamowe/pixel/katalogi).

Będąc w tym miejscu powinieneś już mieć rozwiązany problem z brakiem możliwości kopiowania stories z Instagrama na Facebook. Jeśli jednak nadal masz problem - możemy Pomóc Ci na indywidualnych konsultacjach.

Każdego dnia rozwiązujemy dziesiątki problemów z Instagramem oraz Facebookiem - zapraszamy do kontaktu! https://crazyfejm.pl/#kontakt