Muzyka na Instagramie

Muzyka na Instagramie nareszcie jest dostępna w Polsce. Jej oficjalna premiaera nastąpiła 19 września i już zdążyła zdobyć wielu fanów. Na wprowadzenie tej funkcji czekało wielu użytkowników z naszego kraju, ponieważ w sąsiednich państwach opcja ta była dostępna od dłuższego czasu. Dodawanie muzyki do relacji na Instagramie jest banalnie proste o czym przekonasz się w dalszej części artykułu.


Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

Opcja dodania muzyki do relacji dostępna jest po nagraniu video lub zrobieniu zdjęcia. W prawym górnym rogu powinna wyświetlić się ikona nutek - to tutaj możesz dodać muzykę do instastories.


Jak dodać muzykę do instastory?
Możesz wyszukać utwór wpisując jego nazwę lub wykonawcę. Dostępny jest również podział na dwie kategorie. Pierwsza z nich to kategoria dla Ciebie, czyli muzyka proponowana przez algorytm na podstawie Twojego wieku, lokalizacji oraz treści które śledzisz. Natomiast drugą jest kategoria przeglądaj, podzielona na gatunki, w której znajdziemy R&B i soul, Pop, Hip hop, Rock, Country, Latynoska, Elektroniczna, Jazz, Reggae, Folk czy Reggaeton oraz nastroje: bright, kojąca, dyskotekowa, spokojna i sentymentalna.

Tekst piosenki na Instastory

Po wybraniu utworu możesz zaznaczyć fragment, którego tekst będzie wyświetlał się na Twojej relacji, do wyboru masz kilka rodzajów wyświetlania. Możesz również zmieniać kolor tekstu. Jeżeli nie chcesz dodawać tekstu - wybierz jedną z dwóch ostatnich opcji - podświetlenie nazwy piosenki i autora.


Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie

Co zrobić w takim przypadku? Nie martw się i sprawdź czy masz zaktualizowaną aplikację, w większości przypadków uaktualnienie do najnowszej wersji rozwiązuje problem z dodawaniem muzyki do relacji. Jeżeli to nie pomogło - daj aplikacji trochę czasu, na niektórych wersjach smartfonów pojawienie się nowej wersji z funkcją muzyki może potrwać trochę dłużej - to wciąż nowość i u niektórych zaczyta się z opóźnieniem. Tak jak mówiliśmy, dodawanie muzyki do relacji na Instagramie jest bardzo proste! Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z tej nowej funkcji - wypróbuj ją już teraz i ciesz się muzycznym urozmaiceniem Twoich treści.