Instagram uruchomił Nametag – twoją wizytówkę do Instagrama. Jak z niej skorzystać?

Dzięki temu rozwiązaniu teraz jest to jeszcze prostsze. Nowa funkcja Nametag (Znacznik nazwy) pozwala udostępnić profil nie tylko online, ale również na żywo.

Załóżmy sytuację, że Twój profil nosi długą lub skomplikowaną nazwę @aqweop_photoss3__426, trudno go podyktować drugiej osobie. Instagram uznał, że jest to na tyle palący problem, że należy go rozwiązać poprzez wprowadzenie Nametagów. Podoba Wam się takie rozwiązanie?
Należy przejść do swojego profilu i wybrać ikonkę trzech kresek w prawym górnym rogu, a następnie wybrać „Znacznik Nazwy” z menu. Pojawi się krótki tutorial informujący, jak personalizować Nametag. Możemy zmieniać kolory, lub stworzyć całkowicie nowe tło wybierając emoji.

Jak zeskanować Nametag znajomego? Jeśli chcemy podzielić się swojego profilu, po prostu pokazujemy gotowy Nametag znajomym, a oni mogą go zeskanować. W celu zeskanowania wystarczy przejść do funkcji “Znacznik Nazwy” tak jak w poprzednim kroku i kliknąć przycisk „Skanuj znacznik nazwy”. Drugim sposobem skanowania jest skorzystanie z kamery wbudowanej w Instagram. Musimy ją włączyć, skierować smartfon na Nametag i przytrzymać go na ekranie. Pojawi się stosowna plakietka z możliwością przejścia do profilu. Możecie zobaczyć jak to działa na przykładzie mojego Nametagu.

Nametagi przydają się przy spotkaniach na żywo. Widzimy tu spory potencjał np. u fotografów spotykających się z klientami. Ci pierwsi będą mogli szybko udostępnić drugim swój profil.


Zapraszamy na naszego fanpage - aktualnie trwa konkurs, do wygrania jest profesjonalny mikrofon pojemnościowy oraz zniżki na promowanie Instagrama.