Ikony do wyróżnionych relacji na Instagramie

Wyróżnione relacje na Instagramie to jedna z najlepszych funkcji tej aplikacji, dzięki nim możesz szybko zainteresować nowego obserwatora Twoim profilem oraz pokazać, że jesteś aktywny. Warto zadbać o to, aby ikony naszych relacji były estetyczne i spójne z prowadzonym profilem. W tym artykule podpowiemy Ci jak zrobić własne ikony do highlights oraz gdzie znajdziesz darmowe ikony na Instagram.

Jak stworzyć estetyczne ikonki wyróżniające relacje?
Jeżeli chcesz stworzyć ikony samodzielnie, skorzystaj ze strony internetowej do tworzenia grafiki Canva lub aplikacji na telefon. Jej obsługa jej łatwa i przyjemna.Wybierz format do tworzenia logo i dopasuj kolor tła. Następnie korzystając z zakładek: ilustracje, naklejki, kształty, wpisz słowo, które najlepiej będzie opisywało Twoją relację, np. Paryż. Możesz dowolnie zmieniać ustawienie i wielkość ikony, niektóre z nich mają również opcję edycji koloru.Ukończoną grafikę zapisz i użyj jako ikony do wyróżnionej relacji, poniżej znajduje się przykład wyróżnionych relacji z ikonami przygotowanymi w ten sposób.Skąd pobrać darmowe ikony do wyróżnionych relacji?
Jeżeli nie chcesz stworzyć ikon samodzielnie, wykorzystaj te, które możesz pobrać za darmo, np. na stronie Pinterest. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji, które możesz wypróbować na własnym profilu. Wyszukuj ikony za pomocą słów: instagram icons, instagram highlight, ikony na instagram.

Jak dodać ikonę wyróżnionej relacji?
Aby ustawić grafikę jako ikonę wyróżnionej relacji, przytrzymaj dłużej wybraną relację, a następnie wybierz opcję “Edytuj wyróżnioną relację”. Otworzy się zakładka, w której możesz zmienić jej nazwę oraz wgrać grafikę, wybierając “Edytuj zdjęcie w tle”. Wybierz symbol galerii po lewej stronie i odnajdź ikony w swoim zbiorze zdjęć. Grafikę możesz przybliżać i oddalać, na koniec zatwierdź przyciskiem “Gotowe” i ciesz się nową ikoną na Twoim profilu.