Wszystko co chciałbyś wiedzieć o limitach Instagrama

Instagram, jak każda platforma społecznościowa posiada filtry antyspamowe. Przekroczenie zdefiniowanych limitów może wiązać się z czasową blokada konta. W notorycznych przypadkach łamania zasad, Instagram może zablokować permanentnie konto – usuwając je bezpowrotnie wraz z całą zawartością. Co zrobić aby się ustrzec przed nałożeniem kar ze strony Instagrama? Przeczytaj poniższe wskazówki i sprawdź jakie są limity na poszczególnych elementach wchodzących w skład ekosystemu Instagrama lub powierz nam prowadzenie swojego konta – zadbamy o to, aby było prowadzone w sposób bezpieczny!
Posty Publikujesz złożone i długie opisy? Pamiętaj, że obowiązuje Cię ograniczona liczba znaków jakie możesz użyć w opisie postu. Jeżeli planujesz prowadzić profil Instagram w formie bloga i w treści osadzać elaboraty, to mamy dla Ciebie złą wiadomość – Twój post może zawierać maksymalnie 2200 znaków łącznie ze spacjami. Przekroczenie wartości 2200 (łącznie z hasztagami) skutkować może dodaniem zdjęcia bez opisu oraz hasztagów. Pamiętaj, żeby przed publikacją długiego opisu, policzyć ile znaków zawiera publikowany post. Zbyt częste publikowanie nowych postów również nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że Instagram monitoruje czas jaki upłynął od ostatniej publikacji postu na Twoim profilu. Nie próbuj dodawać kilku zdjęć/filmów w krótkim odstępie czasu, gdyż może okazać się że po tzw. pięciu szybko dodanym zdjęciu, szóstego zdjęcia nie dodasz przez kolejną dobę…

Video Każdy materiał video, który publikujesz na swoim profilu ma ustalone limity czasowe, dlatego w przypadku video opublikowanego w formie posta Twój materiał video musi posiadać min. 3s i maximum 60s długości. W przypadku materiału video publikowanego w formie relacji (Insta Stories), możesz pozwolić sobie na video nie przekraczające 15s. Jeżeli prowadzisz transmisje na żywo, to pamiętaj, że limit takiej transmisji został ustalony na max 1 godzinę.
#hasztagi Limity dotyczą również hasztagów, które używasz w swoich postach. W każdym poście, który publikujesz możesz użyć maksymalnie 30 hasztagów. Przekroczenie wartości 30 hasztagów skutkuje w każdym przypadku publikacją Twojego contentu bez opisu oraz bez hasztagów. Instagram usuwa cały opis oraz hasztagi w przypadku przekroczenia limitu 30 hasztagów, dlatego ważne jest liczenie używanych w opisie hasztagów podczas przygotowywania postu oraz jego treści.
Miej na uwadze również, że nie wszystkie hasztagi są mile widziane przez Instagrama – unikaj tych nawiązujących do rasizmu, przemocy, mowy nienawiści oraz pornografii. Unikniesz tym sposobem ograniczeń zasięgów swoich postów.

Polubienia Polubienia są najczęściej używanym elementem za pomocą, którego na Instagramie wyrażane są emocje dlatego słynne serduszka również obłożone są limitami jakie dotyczą każdego użytkownika. Jeżeli zależy Ci na nieprzerwanym korzystaniu z funkcji polubień na Instagramie, to pamiętaj o tym aby dozować swoje emocje… Instagram pozwala na podarowanie maksymalnie 60 serduszek w przeciągu godziny, przekroczenie tego limitu skutkuje blokadą czasową tej funkcji, ustalaną indywidualnie w zależności od tego jak często limit jest przekraczany.

Komentarze Każdy użytkownik Instagrama, bez względu na to czy posiada profil firmowy czy też prywatny może opublikować maksymalnie 60 komentarzy w przeciągu 1 godziny. Notoryczne przekraczanie tej wartości skutkować może zaostrzeniem limitu nawet do 20 komentarzy na godzinę. Zbyt częste przekraczanie dozwolonej wartości komentarzy na godzinę może ponadto skutkować blokadą funkcji komentowania na okres od kliku godzin do kilku dni. Istotnym elementem na który system antyspamowy Instagrama zwraca uwagę to jakość i powtarzalność komentarzy. Jeżeli często używasz krótkich form wyrażania swoich emocji np. za pomocą emoji oraz powtarzalnych komentarzy, pamiętaj o tym, że każdy Twój komentarz jest porównywany z innymi jakie publikowałeś/aś. W praktyce oznacza to, że publikując kilka razy z rzędu taki sam komentarz Instagram zablokuje Ci na stałe nadużywaną formę. Warto pamiętać również, że w komentarzu możecie podlinkować za pomocą znacznika „@crazyfejm”) maksymalnie 5 użytkowników Instagrama. Próba oznaczenia większej liczby użytkowników w komentarzu skutkować będzie brakiem aktywnego linka w przypadku 6 i kolejnego użytkownika o którym chcemy wspomnieć w komentarzu.

Obserwacje Każdy użytkownik Instagrama może obserwować maksymalnie 7500 profili, przekroczenie tej wartości skutkuje pojawieniem się komunikatu „Błąd: Nie możesz obserwować większej liczby osób„. Istnieją jednak profile, które obserwują więcej niż 7500 użytkowników, dzieje się tak dlatego, że konta te rozpoczęły obserwowanie przed wprowadzeniem ograniczenia liczby obserwujących. *Ograniczenia w zakresie obserwacji dotyczą również interwałów czasowych. Do grona obserwowanych użytkowników możesz dodać maksymalnie 40 profili na godzinę, rekomendujemy jednak nie przekraczanie wartości 20-30 obserwacji na godzinę. Przekroczenie wartości 60 obserwowań na godzinę może skutkować nałożeniem blokady czasowej uniemożliwiającej obserwowanie, trwającej od kliku godzin do kilku dni. Notoryczne przekraczanie wartości 60 obserwujących na godzinę, skutkować może obniżeniem limitu obserwacji na godzinę nawet do 20. Ograniczenia nie obowiązują w przypadku liczby osób, które obserwują Twoje konto. Oznacza to, że w przeciągu godziny Twoje konto może zacząć obserwować dowolna liczba użytkowników Instagrama.

Aktualności Instagram umożliwia podgląd 200 ostatnich aktualności na głównej tablicy. Problem z tym limitem pojawia się w sytuacji w której obserwowanych jest np. 600 profili i każdy profil regularnie publikuje nowe posty – niestety nie będziesz miał/a okazji zobaczyć każdego, a jedynie 200 ostatnio opublikowanych.

Konta Od niedawna istnieje możliwość zalogowania się do aplikacji Instagram za pośrednictwem kilku kont – bez konieczności wylogowania się. Funkcja przełączania się pomiędzy kontami dostępna jest dla maksymalnie 5 kont podłączonych do aplikacji. My znamy możliwość by zalogować się nawet na 10 profilach na jednym telefonie! Podczas współpracy z nami zdradzimy ten sekret.