Jak zdobywać obserwujących na Instagramie w 2021 roku

Prowadzisz firmowy instagram, bądź ciekawy profil osobisty i zastanawiasz się w jaki sposób dotrzeć do nowych odbiorców? Pomimo świetnych treści i regularnych publikacji twoje konto stoi w miejscu? W tym wpisie opowiemy Ci jak skutecznie rozwijać konto na instagramie w 2021 roku!

Według nas, błędem jest myślenie, że dobrej jakości content obroni się sam. Jesteśmy w branży promowania kont na Instagramie od ponad 3 lat i widzieliśmy tysiące interesujących kont, które mimo starań twórców nie zdobywały popularności.

Stara porada: “twórz coraz bardziej interesujące materiały, dodawaj hashtagi, publikuj cyklicznie” bywa bardzo demotywująca. Próbując tak działać, mimo wielki starań wyniki zwykle nigdy nie przychodzą. Z tego miejsca coraz bliżej do poddania się i zaniechania dalszej budowy mediów społecznościowych. Powyższy paradygmat można jednak łatwo zmienić, w niekończące się pasmo sukcesów na Instagramie.

Jaki to sekret? Czy mam kupić obserwujących, polubienia, wykorzystać bota do Instagrama? - Nie, nic z tych rzeczy! W rozwijaniu profilu na Instagramie nie ma dróg na skróty. Kupno sztucznego ruchu może doprowadzić do blokady, a nawet usunięcia twojego konta przez Instagram. Podobnie jest z botami - instagram blokuje je tak dobrze, że samo podłączenie profilu do systemu automatyzacji bardzo często skutkuje natychmiastową blokadą. Słyszeliśmy o blokadach trwających nawet po pół roku - pół roku bez możliwości zostawiania polubień, komentarzy, opisów do zdjęć lub nawet publikacji. Nie warto ryzykować!

Musimy jednak przyznać, że kiedyś niektóre narzędzia do automatyzacji przynosiły zadowalające wzrosty. Te czasy jednak bezpowrotnie przeminęły. Instagram planuje w tym roku umożliwić zarabianie influencerom bezpośrednio na platformie, usunięcie sztucznych działań jest więc priorytetem dla serwisu od dłuższego czasu. Reklamodawcy nie będą chcieli płacić za puste zasięgi, docieranie do arabskich sztucznych kont nie ma dla nich sensu. Część serwisów oferujących kiedyś usługi automatyzacji promowania konta zmieniła strategię, proponując tanie pakiety bez konieczności podawania hasła. Jak one działają? Jest to po prostu abonament na cykliczny zakup sztucznego ruchu. Najszybsza droga do zabicia zaangażowania i blokady konta.

To jak rozwijać ten profil? Może promowanie postów? Jest to jakaś metoda, zwykle jednak wykorzystywana bez strategii generuje bardzo duże koszty i nie przynosi wyników. Więcej polubień kupionych wysokim kosztem, brak długofalowych wyników i przyrostów obserwujących.Zacznijmy od początku - dlaczego ludzie korzystają z Instagrama?


Między innymi dla rozrywki, śledzenia znajomych, gwiazd, dla udziału w społeczności, wymiany informacji, zdjęć, momentów, chwil i przeżyć. Bardzo często obserwujemy konta związane z naszymi pasjami i zainteresowaniami, śledzimy ludzi którzy podzielają nasze hobby. Ta wiedza, to klucz do rozpoczęcia skutecznych działań.

Musimy skupić się na danej niszy. Nasz profil musi od początku do końca być zoptymalizowany tak, by podobać się i przyciągać naszych idealnych obserwujących/klientów. Jeśli każde zdjęcie będzie w innym temacie, nie będzie spójności - szanse na sukces są marne. Jeśli zaś nowe osoby sprawdzając nas profil od razu pomyślą “o tak, to mój styl i klimat!” z pewnością zostaną z nami na dłużej.Kolejnym krokiem, jaki musimy podjąć by sprawnie rozwijać nasze konto, jest zdobywanie ruchu na profil. Bez nowych osób trafiających na nasze konto będziemy stali w miejscu. Jak zdobywać ruch na Instagramie?


Wchodź w interakcję z twoją niszą. Znajdź podobne profile, włącz się w dyskusję, skomentuj/polub zdjęcie zaobserwuj kilka ciekawych kont. Nie zachowuj się jak bot - przyłóż się i wyraź zainteresowanie pracą innych. Napisz dłuższy komentarz, sam wywołaj dyskusję. Przede Wszystkim jednak skupiając się na osobach, które mogą być zainteresowane tym co robisz. Dzięki temu zyskasz zwrotnie dużo ruchu na twój profil, z wybranej przez ciebie grupy docelowej. Podobne tematy i zainteresowania łączą, a po to właśnie powstały social media! Wykorzystaj bezpośrednią naturę Instagrama - poznawaj ludzi, baw się platformą a wzrost twoich zasięgów i przyrost obserwujących będzie naturalnym skutkiem twoich działań.

Pamiętaj jednak, by zacząć powoli. Jeśli zwykle spędzasz na instagramie 5 minut dziennie jedynie przewijając feed, nagłe pozostawienie dużej ilości komentarzy, polubień czy obserwacji będzie dla platformy podejrzane. Możesz dostać czasową blokadę np. na 24h.

Zacznij więc powoli, każdego dnia zwiększając naturalne swoją aktywność. W ten sposób algorytm przyzwyczai się, że jesteś aktywnym użytkownikiem i nie będzie blokował twoich działań.

Jak znaleźć osoby w twojej niszy?


Sprawdź konta które obserwujesz - aktywne osoby znajdziesz w komentarzach pod postami, bądź wśród osób które lubią podobne zdjęcia. Wykorzystaj również hastagi - sprawdzaj je samodzielnie oraz obserwuj wyszukiwania, by widzieć popularne zdjęcia w twojej niszy.

Jak długo powinny zająć takie działania?


Zalecamy poświęcanie od 30min do 2h dziennie, poświęcenie takiego czasu przynosi najlepsze rezultaty. Co jeśli nie mam czasu? Zajmujemy się promowaniem kont dla naszych klientów - możemy Ci pomóc. Każde konto klienta przypisywane jest do dedykowanego social media managera, który wykona wszystkie interakcje za Ciebie, poświęcając na to do 2 h każdego dnia. Twoje konto zostanie przypisane do naszego pracownika, który najlepiej z nas rozumie daną niszę - dzięki temu zyskasz gwarancję sukcesu!Czy nasza strategia na pewno działa?

Sprawdź sam - poniżej przedstawiamy screena z analityki konta jednego z naszych klientów, z branży motoryzacyjnej. Screen pochodzi ze stycznia 2021:
Dodatkowo, oprócz zdobywania zaangażowanego ruchu na profil, warto rozważyć mądre podejście do promowania postów. Nie mówimy o klikaniu w niebieski przycisk “promuj” i wyrzucania pieniędzy w błoto, lecz o mądrej i przemyślanej strategii. Każdą promocję puszczajmy przez manager reklam z celem aktywność - wybierając dany post na Instagamie i upewniając się, że reklama aktywna będzie tylko na Instagramie, by osiągnąć najniższy koszt/wynik. Podczas ustawiania reklamy warto pamiętać o odpowiednim targetowaniu - tutaj również celujemy w naszą niszę, wybierzmy więc konkretne zainteresowania. W tym również chętnie pomożemy!Pamiętaj również o Insta Stories!


Regularne wstawianie zdjęć bywa trudne. Nie pozwól jednak swoim followersom o sobie zapomnieć! Dziel się codziennym życiem lub kulisami pracy, angażuj swoich odbiorców podczas codziennych insta stories. Algorytm Instagrama zobaczy, że jesteś aktywnym użytkownikiem, który dba o swoich odbiorców. Pamiętaj, by codziennie wrzucić choć jedną relację. Wykorzystaj wszystkie dostępne funkcje - twórz ankiety, zachęcaj do zadawania pytań oraz interakcji. Jeśli planujesz jakieś wydarzenie, koniecznie ustaw odliczanie, dzięki któremu twoi odbiorcy będą mogli dołączyć do Ciebie w ważnych chwilach. Udzielaj się na platformie i spraw, by twoi obserwujący wyczekiwali twoich relacji dnia!Życzymy powodzenia w rozwijaniu social media w 2021, jesteśmy pewni, że zastosowanie powyższych rad pomoże wam szybko i sprawnie rozwijać się na Instagramie w nowym roku.

Osoby bądź firmy zainteresowane naszym kompleksowym wsparciem w zakresie Instagrama zachęcamy do kontaktu e-mailowego: kontakt@crazyfejm.pl, telefonicznego: 507 29 29 31 bądź do wysyłania zapytań korzystając z formularza na dole naszej strony głównej www.crazyfejm.pl