Jak zdobyć lajki na Instagramie

Kto z nas nie chciałby mieć mnóstwa lajków pod każdym zdjęciem i „spamu” serduszek, przy każdym nowym poście? Podpowiemy wam zatem dzisiaj, jak zwiększyć ilość polubień na Instagramie. Dzięki zwiększonej ilości polubień algorytm Instagrama – widząc, że post podoba się innym, będzie go chętniej oraz częściej wyświetlał. Zdobywając nowe polubienia zwiększymy zatem zasięg, rozpoznawalność i prestiż naszego konta.

O co należy zatem zadbać?

  1. Publiczne konto. Koniecznie zmień ustawienia twojego konta na publiczne. Jeśli twoje konto ustawione jest jako „prywatne” nie pozwalasz nowym osobom na zauważenie Ciebie i twojej twórczości. Upewnij się, że twoje konto jest publiczne i każdy może wyświetlać twoje posty.
  2. Opis profilu i tematyka. W opisie konta po krótce przedstaw swoją osobę. Skąd jesteś? Co lubisz? Jakie są twoje zainteresowania? Spraw, by każda nowa osoba wiedziała, co u ciebie znajdzie i dlaczego warto cię obserwować. Dzięki jasnej tematyce zdobędziesz więcej polubień od ludzi, którzy podzielają twoją pasję!
  3. Zdjęcie profilowe. Ważne jest, by twoje zdjęcie profilowe przyciągało uwagę i zachęcało do dalszej obserwacji. Zadbaj o przyciągające wzrok kolory, pokaż siebie podczas uprawiania hobby, daj się pozytywnie poznać. Jeśli komuś spodoba się twoja tematyka, z pewnością będzie zostawiał swoje polubienia.
  4. Regularne dodawanie postów. Dbaj o swoje konto, nie pozwalaj swoim obserwującym o tobie zapominać. Dodawaj minimum 2-3 zdjęcia w tygodniu, by być na bieżąco z twoimi fanami. Z pewnością odwdzięczą się oni zostawieniem serduszka.
  5. Robienie dobrych zdjęć. Zadbaj o jakość materiałów na twoim profilu. Nikt nie chce oglądać rozmazanych i nie ostrych zdjęć, o nudnej tematyce. Wrzucaj tylko najlepsze kadry, użyj filtrów – spraw, by twoje zdjęcie „cieszyło oko” i opowiadało historię.
  6. Hasztagi. By zdobyć lajki na Instagramie musisz używać dobrych Hasztagów. Pamiętaj, że górna granica to 30 na jeden post. Powyżej 30 Instagram nie będzie wyświetlał żadnego z nich – nikt nie znajdzie twojego posta, w wynikach wyszukiwania dla danego tagu. Najlepiej sprawdzi się 10-15 # , które będą najlepiej opisywać zawartość fotografii. Każdy z naszych klientów może liczyć na szczegółową analizę i dobór najlepszych hasztagów. Jeśli brakuje ci pomysłu na odpowiednie hasztagi, polecamy poniższą aplikację:
  7. Twarze. Według badań zdjęcia, na których widoczna jest twarz zyskują średnio 35% polubień więcej. Warto od czasu do czasu dodać zdjęcie, na którym jesteśmy 😉
  8. Jesteśmy pewni, że skorzystanie z powyższych rad, pomoże wam zyskać dużo lajków na Instagramie. Zachęcamy do śledzenia bloga – niedługo pojawi się wiele nowych i ciekawych tematów. W międzyczasie zapraszamy na naszego Facebooka i Instagrama. Znajdziecie tam więcej porad, konkursy i rabaty na promowanie Instagrama. Zachęcamy również do komentowania, jesteśmy ciekawi waszych sposobów!


Zachęcamy do sprawdzenia naszej najnowszej usługi, która pomaga skutecznie zdobywać polubienia która jest dostępna w naszym sklepie internetowym.