Jak ukryć polubienia na Instagramie?

Czy zastanawiałeś się dlaczego zniknęły polubienia na Instagramie? O nadchodzącej zmianie wiedzieliśmy już od pewnego czasu, ale to właśnie teraz funkcja ta jest stopniowo wprowadzana u wszystkich użytkowników. Obecnie wybór należy do nas - sami decydujemy o tym czy chcemy, aby nasi odbiorcy widzieli liczbę polubień i wyświetleń postów czy też nie. Jeżeli zdecydujesz się na ukrycie liczby polubień i wyświetleń na swoim profilu, będą one widoczne tylko dla Ciebie, nie zobaczysz również tych liczb na kontach innych użytkowników. Zmiana będzie dotyczyła również platformy Facebook - należącej do tego samego przedsiębiorstwa co Instagram, czyli Facebook Inc.

Jak ukryć polubienia na Instagramie?

Jeśli chcesz wyłączyć widoczność polubień i wyświetleń posta na Instagramie, wejdź w zakładkę ustawienia. Następnie wybierz zakładkę prywatność > posty > ukryj liczby polubień i wyświetleń. Jeżeli zechcesz wrócić do poprzednich ustawień, wystarczy, że powtórzysz te kroki.

Dlaczego Instagram wprowadził funkcję ukrycia polubień i wyświetleń postów?

Jak możemy przeczytać na blogu serwisu społecznościowego - możliwość wyłączenia liczby polubień i wyświetleń umożliwi skupienie uwagi na zdjęciach i filmach, a nie na liczbie polubień, która często dyktowała obecne trendy. Na podstawie przeprowadzonych testów stwierdzono, że znaczna część użytkowników pozytywnie oceniła tę zmianę podkreślając swoje skupienie na treści, a nie liczbach.

Platformie zależy, aby zmniejszyć presję wśród użytkowników serwisu oraz dać im możliwość filtrowania dostarczanych treści. Dlatego we współpracy z użytkownikami i ekspertami podjęli się opracowania nowych rozwiązań, które mają owocować zacieśnianiem więzi między społecznością i jej wygodą podczas korzystania z aplikacji.