Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie?

Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie? Założenie konta na Instagramie, dodanie zdjęcia i brak polubień, nie licząc tych kilku, które mamy od naszych znajomych czy rodziny. Owszem, to również ważne, ale czy zastanawialiście się kiedyśco zrobić, aby na nasz profil zaglądali nieznajomi, a co lepsze, aby komuś się tak spodobał nasz profil, że zechciałby go obserwować? Zastanawialiście się, jak sprawić, aby liczba obserwatorów wzrastała, a nie stała w miejscu? Czy to nie fajna satysfakcja i przede wszystkim – motywacja – kiedy nasze zdjęcie zobaczy 100 osób, a nie 10? Czy nie czujemy wtedy ekscytacji, że komuś siępodoba nasza praca?

Od czego w takim razie zacząć? Zacznijmy od postaw. Kiedy zakładamy konto na Instagramie, od razu w proponowanych pojawia nam się oficjalne konto Instagramu. Kliknijcie „obserwuj”. Dzięki temu paru nowych obserwujących dołączy do waszego grona, a dzięki temu Wy też będziecie mogli pooglądaćnajciekawsze zdjęcia, i może znajdziecie mnóstwo inspiracji.
Nie bez powodu Instagram nazywany jest królem hashtagów i choć wiele razy przytaczaliśmy ten przykład, warto o tym przypomnieć. Nie ukrywajmy, to właśnie dzięki tej aplikacji zasłynęły takie hasła jak #mirrorselfie, #follow4follow czy #thbt. Dzięki tej aplikacji, jak i hashtagom, użytkownicy dzielą się nie tylko ze swoimi wspomnieniami, ale także mogą opisać tak zdjęcie, po czym potem o wiele łatwiej jest ich znaleźć. Jeśli tylko wpiszemy w wyszukiwarkę Instagrama hashtag, który nas interesuje, zobaczymy miliony propozycji! Dlaczego więc samemu nie spróbować? Jest to na pewno dobra alternatywa, aby poznać nowych obserwatorów!

A co z tym kupowaniem obserwatorów, jak i lajkami? Po pierwsze, jeśli chodzi o takie strony i reklamy, należy być bardzo ostrożnym. Można się spotkać z wieloma przykrymi przypadkami, jak np. użytkownik zakupił obserwujących i więcej polubień pod zdjęciami, ale jego profil nadal świeci pustkami. Zwyczajne naciąganie, które niestety przyciąga coraz więcej osób.

Po drugie, tylko zaufane konta. Co mam na myśli? Wielu użytkowników, z którymi mieliśmy kontakt, „chwaliło” się, że zakupiło obserwujących, po czym ich konto zaczęły obserwować osoby z zagranicy np. z Turcji. Jeśli chodziło o polubienia, było podobnie, nie mówiąc o tym, że ich skrzynka pocztowa to był jeden wielki spam z dziwnymi wiadomościami w różnych językach. Jak się przed tym obronić? Przede wszystkim pytać o konta, z którymi dana firma współpracuje. Kto nas zna, wie dobrze, że za każdym razem, kiedy chcemy nawiązać współpracę, podajemy przykłady kont, z którymi działamy. Po co? Nie dlatego, żeby zrobić im reklamę, ale chodzi o wiarygodność. Chcemy pokazać, że ludzie, którzy nam zaufali, nie mają w obserwujących kont, o których piszę wyżej (Chyba, że ktoś na własne życzenie chce obserwujących z innej części świata, wtedy nie ma problemu). Chodzi też o to, aby pokazać, czym nasza firma się dokładnie zajmuje, a także można było spytać o opinie.

Nie ukrywajmy, w dzisiejszych czasach opinia to rzecz nadrzędna. Wiadomo, że w internecie szczególnie jest ona bardzo ważna, dlatego przed zakupem, nie tylko u nas, ale ogólnie w firmach, które zajmują się Instagramem, warto zapytać innych użytkowników o plan działania, o efekty i przede wszystkim, czy są zadowoleni daną usługą, a może co by zmienili. Co jeśli nasz profil ma ponad 2,000 obserwujących, ale żadne firmy nadal nie chcą z nami podjąćwspółpracy? Tak jak wielu z nas słyszało, aby ktoś się „zainteresował” naszym profilem, należy mieć ponad 2,000 obserwujących. Nie chodzi tutaj tylko o liczbę, chociaż to też bardzo ważne.

Przede wszystkim utrzymanie Instagrama w schludnym stylu na pewno wiele nam pomoże. Utrzymanie kolorystyki, odpowiednich kątów, dbanie o tym, aby zdjęcia pasowały do siebie symetrycznie. Pewnie teraz wielu z Was myśli, że to nie ma znaczenia i dodaje zdjęcia „z marszu”, czyli co zrobię, trochę przerobię i dodam, a to jest błąd, jeśli chcemy, aby nasz Instagram wyglądałestetycznie.

Jak pisaliśmy w poprzednich postach, warto pobrać programy, które ułatwiają nam ułożenie siatki na Instagrama, co za tym idzie, jeśli zrobimy kilka zdjęć, warto je przerobić w podobnej kolorystyce i pobawić się z ustawieniami, tak aby zdjęcia do siebie pasowało (Jeśli czujemy, że nie mamy do tego oka, coś nam w kółko nie pasuje albo po kilku próbach, nasz Instagram dalej świeci pustkami, warto do nas napisać o radę. Zajmujemy się tym od dawna i na pewno postaramy siępomóc).

Oprócz tego, nic nam nie zaszkodzi, jeśli sami napiszemy do firm, które nas zainteresowały i zapytamy o współpracę. Nie mamy nic do stracenia! I nie warto załamywać się, jeśli większośćfirm nie odpisze, to są nasze początki i warto o tym pamiętać. Może nie uda się za pierwszym razem, drugim i tak dalej, ale w końcu znajdzie się ktoś, kto będzie zainteresowany, abyśmy reklamowali dany produkt. Do tego też można się przygotować, na przykład za pomocą hashtagów (dajmy za przykład, że jest to reklama zegarka) znaleźć produkt i zainspirować się zdjęciami, którzy wstawiają inni influencerzy. Zainspirować, a nie kopiować! Warto przejrzeć zdjęcia, zobaczyć jak są zrobione, ale pod żadnym pozorem nie kopiować danego stylu. Pamiętajcie, im bardziej oryginalni jesteście, tym większe zainteresowanie profilem, jak i Waszą osobą.