Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Instastories.

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Instastories.

Jak korzystać z Instastories?

W prawdzie instagram pozwala nam na dodanie jednorazowo wyłącznie 15 sekundowego filmu, ale kto powiedział, że nie może być on składową dłuższej historii? No właśnie! Warto jednak zacząć od tego, że Instastories to cała masa przeróżnych funkcji, które warto wykorzystać przy sklejaniu swoich filmików. Naklejki – dodasz je nie tylko w filmach, ale na zdjęciach. Jest ich dużo, i są naprawdę różne. Mogą ubarwić twoje stories, mogą rozbawić, lub wywołać inne emocje. A emocje to jest właśnie to, co zachęca naszych fanów do tego, by z nami byli.

Pamiętaj, że oznaczenie znajomych w stories pozwoli ci zwiększyć zasięgi.

  • Oznaczaj zatem każdego, kto kojarzy się Tobie z danym materiałem, czy sytuacją, niekoniecznie przyjaciół, ale też marki, które się pojawiają w materiale. Dzięki prezentacji ich produktów (oczywiście w dobrym świetle), być może złapiesz jakąś ciekawą współpracę. Oznaczaj więc do woli, zachowując jednak przy tym zdrowy rozsądek.

  • Liczy się również lokalizacja. Podczas dodawania materiału jest opcja, która zadziała zawsze, gdy masz włączony GPS. Dodatkowo możesz ubarwić swój materiał naklejkami związanymi z pogodą, dniem tygodnia, temperaturą, czy nawet twoim obecnym nastrojem. Obrazy często mówią więcej niż słowa.

Jak często publikować Instastories?

Jest jeden niekwestionowany mistrz w majstrowaniu instastories. To Bartosz Pussak, który skleja swoje 15 sekundowe filmiki w około minutowy materiał. To sztuka- najprawdziwsza. Jest tam i muzyka, i zdjęcia, i film, i różnego rodzaju efekty, które w połączeniu tworzą spójną całość. I absolutnie wystarczy, kiedy wrzucisz taki filmik raz na dobę. Taki, który streści cały twój dzień w nieprzesadzony sposób, i zachęci użytkownika do powrotu Sprawi, że będzie czekał całą dobę na kolejny „odcinek”. Wzbudzaj emocje. Ale nie rób tego zbyt często. Choć są też influencerzy, którzy obrali inną drogę, i relacjonują niemalże cały swój dzień, dodając co kilka chwil krótkie filmiki. Oni także znajdują swoich odbiorców, choć pewnie czują się jak przed kamerami Wielkiego Brata. Nie ma zatem gotowej recepty na odpowiednią ilość stories w ciągu dnia. Chodzi o to, by znaleźć złoty środek. Sprawdzić, co się naszym fanom podoba, co nie. Zapytać, czy wolą częste publikacje, czy raczej takie wrzucane w jednej relacji, raz na dobę. A pomoże nam w tym jedna z funkcji instastories, jaką jest ankieta.

  • Obserwatorzy niechętnie piszą wiadomości do skrzynki. Wolą wykonać jeden prosty ruch, udzielają jednocześnie prostej odpowiedzi. Tak, lub nie. A ty masz możliwość dać im takie prawo wyboru a w dodatku podejrzeć statystyki i dokładnie sprawdzić kto, w jaki sposób odpowiedział, choć Twoi fani są z pewnością przekonani, że to ankieta anonimowa. Wykorzystaj jej potencjał, do odnalezienia złotego środka w publikacji treści na Instastory.

Instastory: efekty, dzięki którym twoje stories wyróżnią się na tle innych!

Chcesz sprawić, żeby twoi obserwujący zazdrościli ci niezwykłych wrzutek? Okazuje się, że wykonanie efektów na Instastory jest o wiele prostsze, niż ci się wydaje. Sprawdź, kilka sposobów na to, jak możesz urozmaicić swoje stories. To niezwykle istotna część prowadzenia konta na Insta - warto więc o nią zadbać.

Nie wiesz, jak sprawić, żeby ludzie zachwycali się twoim Instastory? Spieszymy z pomocą. Sprawdź te tricki i przekonaj się, jak są proste.

  1. Tęczowy napis - Wpisz zwykłą wiadomość za pomocą narzędzia tekstowego. Następnie zaznacz część tekstu, który chcesz zmienić na kolorowy. Teraz przeciągnij dwoma palcami - jednym po tekście, a drugim po całym zakresie kolorów, który jest na dole ekranu. Zobaczysz, jak litery zmieniają kolory! Stwórz całą historię - Bardzo łatwo jest zmienić Instastory w wizualny esej. Po prostu wyobraź sobie, że to pokaz slajdów. Sformułuj opowieść, którą chcesz przekazać, podziel ją na części (np. na 3), opatrz tekstem i wysyłaj, by pokazać swoim obserwatorom!

  2. Nie bój się zaszaleć z Boomerangiem - Prawdopodobnie korzystałeś już z tej funkcji, ale zrób to inaczej niż wszyscy! Możesz za jego pomocą dodać odrobinę napięcia. Po prostu zatrzymaj ruch zaraz po tym, gdy film przestanie się nagrywać i sprawdź efekt! Poniżej kilka przykładów. Stwórz teraz, wyślij później - Ta rada może wydawać się dość oczywista, ale jednak nie wszyscy o tym pamiętają. Instastory możesz wysyłać również z rolki swojego aparatu, nie tylko z aplikacji Instagrama. Spokojnie więc możesz poświęcić więcej czasu, dopracować swoją Instastory i wysłać ją po jakimś czasie, kiedy będziesz pewien, że jest gotowa.

Jeśli jeszcze nigdy nie korzystaliście ze stories, to aby coś wrzucić wystarczy na waszym profilu kliknąć w plusik przy waszym awatarze, lub z pozycji głównej strony przesunąć palcem od lewej do prawej. Włączy się aparat – możecie od razu zrobić zdjęcie lub nagrać filmik, lub wybrać gotowy materiał z rolki aparatu. Jeszcze przed świętami Instagram przedstawił nową funkcję, a mianowicie możliwość trwałego wyróżnienia wybranych stories, które widoczne będą w stworzonych przez was kategoriach na waszym głównym profilu pod jego opisem.

Jak wyróżnić relacje na stories?

Po wrzuceniu czegokolwiek do swoich relacji, oglądając swoje stories w prawym dolnym rogu będziecie mieli opcję “Wyróżnione relacje” lub “Highlight”, jeśli tak jak ja macie ustawiony angielski język w telefonie. Po kliknięciu możecie stworzyć nową relację i odpowiednio ją zatytułować, lub dodać do już istniejących kategorii.

Jak samodzielnie stworzyć okładki do wyróżnionych tematycznie stories?

Do tego przyda nam się jedna aplikacja na telefon, którą zapewne przynajmniej część zna jako aplikację webową. Chodzi tu oczywiście o aplikację “Canva” – jest bezpłatna i dostępna zarówno dla użytkowników „ajfonów” jak i telefonów z androidem.

Zachęcamy do śledzenia bloga – niedługo pojawi się wiele nowych i ciekawych tematów. W międzyczasie zapraszamy na naszego Facebooka i Instagrama. Znajdziecie tam więcej porad, konkursy i rabaty na promowanie Instagrama. Zachęcamy również do komentowania, jesteśmy ciekawi waszych sposobów!!


Promowanie profilu na instagramie. Nie zastanawiaj się, jak wypromować się na instagramie - powierz nam promowanie instagrama


Tagi: Uncategorized